News

Zaproszenie na Zjazd PTU 2012

Prof Maria Respondek-Liberska

Szanowni Państwo,

W imieniu Sekcji Echokardiografii oraz Kardiologii Prenatalnej Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kardiologii Prenatalnej, mam zaszczyt i przyjemność zaprosić Zainteresowanych do Olsztyna na 1 czerwca. Szczegóły na stronie www.ptu2012.pl

Dla tych z Państwa którzy jeszcze nie stosują podziału wad serca zaproponowanego w Atlasie Wad Serca (Adi Art, 2011, Łódź) zapraszam na sesję poranną już od godz. 9. Czeka nas spotkanie z kardiologami dorosłymi prof. Płońską (polecam jej podręcznik dla nie-kardiologów!!!!) oraz z prof. Olszewskim (wielbicielem najnowszych technik echokardiograficznych). Kardiolodzy dorośli zawsze uczą nas czegoś nowego ale nasz podział wad serca może być także nowością, szczególnie dla tych którzy dyplomy robili ponad 5 lat temu.          

Po lunchu od godz. 14 w Sali Kongresowej czeka nas 4 godzinna uczta, która rozpoczną nasi goście z USA. Prof. J.C. Huhta z Tampa, Floryda, USA...To nazwisko dla każdego, kto zna choćby jedną pracę z kardiologii prenatalnej jest magnesem bo wszyscy wiedzą jak pięknie tłumaczy patofizjologię układu krążenia. Prof. N. Seligman z Philadelphii to jedna z tych osób z Jefferson University, która tchnęła wiatru w żagle naszej ogólnopolskiej bazy danych i z którą współpracujemy już od dawna uprawiając polsko-amerykańską telemedycynę.

Cz. I naszej sesji wydaje się być b. ciekawa - będziemy omawiać różne problemy dotyczące płodów z ciąż pojedynczych. Cz II natomiast będzie poświęcona problemom kardiologicznym u bliźniąt. Sesja przeznaczona jest dla położników, neonatologów, kardiologów prenatalnych, kardiologów dziecięcych, genetyków, ogólnie diagnostów i terapeutów, którzy nie boją się trudnych wyzwań.

Będziemy omawiać informacje które dostarczają nam ultradźwięki i będziemy się zastanawiać jak usprawnić naszą współpracę pomiędzy położnikami a kardiologami prenatalnym, aby nasi pacjenci byli z nas zadowoleni a sami abyśmy mogli się cieszyć satysfakcją z owocnej pracy.

Serdecznie Państwa zapraszam do Olsztyna na nasze naukowe spotkanie, ale także wieczorne. W imieniu Prof. W. Jakubowskiego i własnym i mam nadzieję że dobre nastroje oraz zdrowie pozwolą nam się cieszyć świętem polskich ultrasonografistów i naszym wspólnie spędzonym czasem.

 Pozdrawiam serdecznie

Prof. M. Respondek-Liberska

Back