News

W roku 2012 rozliczamy się z NFZ wg dotychczasowych zasad!

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy, Koleżanki, Koledzy lekarze!

Niech będzie pół oficjalnie, bo  skłania mnie ku temu specyficzny czas - atmosfera  Świąt Bożego Narodzenia, także zbliżający się Nowy 2012 rok.

M. DworskiW ub. piątek, 16 grudnia, miało miejsce znaczące dla naszej przyszłości zawodowej wydarzenie. W  telefonicznej rozmowie z Vice Prezesem NFZ Panem M. Dworskim przekazano mi, iż kierownictwo Funduszu uznało nasze argumenty i rezygnuje z pomysłu przesunięcia badania echokardiograficznego płodu z Ambulatoryjnych Świadczeń Diagnostycznych Kosztochłonnych do Katalogu Specjalistycznych Świadczeń Odrębnych!!!

Czyli w roku 2012 rozliczamy się z NFZ wg dotychczasowych zasad!

To wielkie zwycięstwo! Sukces który zawdzięczamy naszej determinacji, ale także wsparciu jakiego udzielili nam konsultanci krajowi, organizacje matek m.in. Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej w Warszawie, Fundacja Cor Fantis z Lublina, Lux Cordis z Luxemburga, wielu rodziców naszych pacjentów.

NFZ uznał przedstawiane przez nas  racje, nasze argumenty, może też wziął pod uwagę liczne protesty.

Dziękuję  wszystkim, którzy się do porozumienia przyczynili. Bo to jest sukces polskiej kardiologii prenatalnej i potencjalnych pacjentek, ciężarnych, matek i ich nie narodzonych jeszcze dzieci – płodów.

Szczególnie serdecznie dziękujemy Panu Prezesowi Maciejowi Dworskiemu, za cierpliwe i w efekcie, ze zrozumieniem, wysłuchiwanie nas, podczas wielu spotkań w mijającym roku. Lepszego prezentu na te Święta nie mogliśmy sobie wymarzyć!

Musimy dalej działać na rzecz rozwoju kardiologii prenatalnej w Polsce (raport z naszej dotychczasowej działalności w najbliższym numerze ECHO Płodu), powinniśmy   dobrze współpracować w naszym środowisku aby nie rodziły się podobne pomysły jak ten ostatni w NFZ, aby nasza praca była właściwie postrzegana przez organizatorów służby zdrowia w Polsce i oceniana nie gorzej niż przez naszych pacjentów. Nie wolno nam spocząć na laurach.

Pismo z NFZ

choinka

Maria Respondek Liberska - Prezes, Joanna Dangel - Wiceprezes, Agata Włoch - Wiceprezes,
Katarzyna Janiak - Skarbnik, Maciej Słodki - Sekretarz, Marek Lipiński - Rzecznik
Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kardiologii Prenatalnej

Back